Podejście do programów wymiany, takich jak Erasmus, rośnie do 21,2 miliardów euro

Trump rozpowszechnia fałszywe informacje o głosowaniach korespondencyjnych

Pod koniec kampanii wyborczej Trump ponownie stwierdził, że gwałtowny wzrost liczby głosów korespondencyjnych może doprowadzić do oszustw wyborczych. Trump nie przedstawił na to żadnych solidnych dowodów. Opisuje decyzję Sądu Najwyższego w sprawie terminów głosowania korespondencyjnego w Pensylwanii jako "bardzo niebezpieczne".

Decyzja o zezwoleniu na przeliczenie kart do głosowania pocztą po ich otrzymaniu trzy dni po dokonaniu wyborów "szerzące się i niekontrolowane oszustwa" Lead, napisał Trump na Twitterze. "Doprowadzi to do przemocy na ulicach. Coś trzeba zrobić"napisał dalej. Twitter natychmiast ukrył wiadomość za ostrzeżeniem i ograniczył możliwość rozpowszechniania tweeta. 

Wybory w USA: Trump drwi z Niemiec

 Podczas wystąpienia w Wisconsin Trump powtórzył swoje ostrzeżenie. Część populacji będzie "bardzo, bardzo zły" być, powiedział, patrząc na Pensylwanię. Trump wielokrotnie wzywał do wyraźnego ogłoszenia zwycięzcy w noc wyborów. Jego żądanie – dla którego nie ma podstaw prawnych – podsyciło obawy, że Trump może przedwcześnie ogłosić się zwycięzcą.

USA: Barrack Obama wspiera także Joe Bidena. (Źródło: UPI Photo / imago images)

Z powodu pandemii znacznie więcej osób w Stanach Zjednoczonych głosowało korespondencyjnie. Liczenie tych głosów jest bardziej skomplikowane niż zwykłych głosów w lokalach wyborczych. Na przykład osoby odpowiedzialne w Pensylwanii ostrzegły, że liczenie może potrwać do piątku. Trump zasygnalizował, że może się bronić przed zwłoką w sądzie. Sondaże wskazywały, że głosy oddane w lokalach wyborczych byłyby przeważnie na Trumpa, a drogą pocztową na Bidena.

Biden stawia na gwiazdy pop

Kampania Bidena nadal przyciągała gwiazdy popu pod koniec kampanii wyborczej: wicemistrz Bidena Kamala Harris wystąpił w Pensylwanii z piosenkarzem Johnem Legendem, Biden z piosenkarką Lady Gagą. Światowa gwiazda Beyoncé promowała Demokratów na Instagramie. W poście do 155 milionów obserwujących, R&B-piosenkarka m.in. z maską na twarz z napisem "Biden – Harris".

Czołowy historyk USA: Co najważniejsze, Trump nie chce skończyć w więzieniu Wybory w USA w 2020 r .: Jakie plany mają Trump i Biden w stosunku do USA? Wyniki wyborów w USA: dlaczego nie będzie żadnego wyniku w noc wyborczą

Prezydent USA nie jest wybierany bezpośrednio. Zwycięzca wyborów w stanie zdobywa tam głosy elektoratu. Następnie wybierają prezydenta w grudniu. Aby wygrać wybory, kandydat potrzebuje co najmniej 270 głosów. Na przykład w zaciekłej rywalizacji w Pensylwanii jest 20 wyborców. Z niecierpliwością oczekuje się również wyników z Florydy, gdzie w grę wchodzi 29 głosów, a sondaże wskazują na bardzo zbliżony wynik. W sumie jest kilkanaście stanów, w których ostatecznie należy rozstrzygnąć wybory.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Ochrona granic, obrona, rolnicy i biedne regiony: szefowie państw i rządów 27 krajów UE negocjują budżet, na który każdy ma coś do zarzucenia. Przegląd.

Szczyt UE w sprawie europejskiego planu finansowego będzie kontynuowany w piątek od godziny 10:00 w licznym gronie wszystkich 27 szefów państw i rządów. W ciągu nocy przewodniczący Rady UE, Charles Michel, przeprowadzi dalsze indywidualne rozmowy w celu przezwyciężenia głębokich rozłamów w negocjacjach w sprawie wieloletnich ram finansowych na lata 2021-2027 – poinformował w piątek wieczorem na Twitterze jego rzecznik. Michel rozmawiał już z kanclerz Angelą Merkel w czwartek wieczorem. Następnie opuściła miejsce konferencji, podobnie jak inne głowy państw i rządów.

Chodzi o przyszłość 450 milionów Europejczyków: na specjalnym szczycie UE w Brukseli kanclerz Angela Merkel i jej europejscy koledzy rozpoczęli długie targowanie się o ogromne kwoty.https://yourpillstore.com/ Ponieważ życzenia 27 krajów są bardzo różne, żaden z uczestników nie spodziewał się szybkiego porozumienia – niektórzy rozpoczęli negocjacje, które trwały dni i noce. Ponieważ przeszkód jest wiele:

WOLUMEN: Przewodniczący Rady Charles Michel zaproponował budżet w wysokości 1,0948 bln euro na siedem lat nowego okresu finansowego. W tym celu państwa UE musiałyby wpłacać do unijnej kasy 1,074 proc. Produkcji gospodarczej. To było za dużo dla Danii, Szwecji, Austrii i Holandii. Inne kraje i Parlament Europejski wezwały do ​​zwiększenia budżetu, do 1,3 proc.

BREXIT I ZNIŻKI: Po wyjściu Brytyjczyków z UE z kasy brakuje około 60 do 75 miliardów euro. Ponieważ według starej metody obliczeń Niemcy, Dania, Szwecja, Austria i Holandia musiałyby wypełnić tę lukę, żądają "sprawiedliwy podział obciążenia" – więc rabaty. Z drugiej strony, tak zwane kraje płatników netto szczególnie silnie korzystają z europejskich osiągnięć, takich jak euro i wspólny rynek.

ROLNICTWO: Na 382,5 mld euro (bez Wielkiej Brytanii) wspólna polityka rolna była największą pojedynczą pozycją w bieżącym okresie finansowym. Propozycja Michela wzywa do obniżki do 329,3 mld euro. Szczególnie skrytykowali to politycy z Francji, gdzie rolnicy dostają dużo pieniędzy z UE.

SPÓJNOŚĆ: Tak zwany Fundusz Spójności ma pomóc biedniejszym regionom, a tym samym wzmocnić spójność UE. W planie Michela obniżono ją z 367,7 do 323,2 mld euro. Podejście do programów wymiany, takich jak Erasmus, rośnie do 21,2 miliardów euro.

KLIMAT, BADANIA, CYFROWE: Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen chce przeznaczyć jedną czwartą wszystkich wydatków UE na ochronę klimatu. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy rolnictwo i inne projekty finansowane ze środków UE będą służyć temu celowi jednocześnie. Planowany wzrost szacunków budżetowych na badania i cyfryzację to za mało dla Niemiec i innych krajów.

MIGRACJA I OCHRONA GRANIC: W celu radzenia sobie z uchodźcami i monitorowania granic zewnętrznych plan Michela przewiduje podwojenie wydatków do 21,9 mld euro. Sama agencja ochrony granic Frontex ma otrzymać 5,1 mld euro.

OBRONA: Oczekuje się, że wydatki UE na bezpieczeństwo i obronę wzrosną o pełne 600 procent – z wcześniej niskiego poziomu: zamiast około 2 miliardów euro, przewodniczący Rady przeznaczył na ten cel 14,3 miliarda euro w nowym okresie finansowym. Państwa UE liczą na oszczędności krajowe ze wspólnego funduszu wojskowego, na przykład przy zakupie nowych systemów uzbrojenia. 

Bruksela: Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej spotykają się przy okrągłym stole na szczycie UE z udziałem szefów państw i rządów. (Źródło: Riccardo Pareggiani / AP / dpa)

ZASOBY WŁASNE: Parlament Europejski naciska przede wszystkim na własne dochody UE. Dlatego przewodniczący Rady zaproponował w swojej koncepcji wprowadzenie podatku od niepoddawanych recyklingowi opakowań plastikowych. Nadwyżki z handlu emisjami mogą również wpłynąć do kasy UE, co niektóre państwa UE odrzucają.

PRAWORZĄDNOŚĆ: Pieniądze z UE powinny być przekazywane tylko tym, którzy przestrzegają zasad i wartości społeczności. Jest to szczególnie ważne dla parlamentu i niektórych zachodnich państw członkowskich. Jest kontrowersyjne, jak iz jaką większością decyduje się, czy dany kraj łamie zasady praworządności i demokracji.

KTO CHCE CO? Ważne kraje będące płatnikami netto chcą utrzymywać koszty pod kontrolą. Państwa, które otrzymują dużo pieniędzy z Funduszu Spójności, chcą dobrze wypełnionej kasy. Francja broni swoich rolników i chce (jeszcze) wyższych wydatków wojskowych, Niemcy koncentrują się na badaniach i przyszłych problemach. Polska i Węgry bronią się przed krytyką wątpliwych decyzji w zakresie praworządności. Parlament Europejski ma głos w sprawie budżetu i apeluje o ogólnie większe ambicje, jeśli chodzi o cele europejskie.

Ministrowie wzywają do poprawy: Zoff przed specjalnym szczytem o przyszłym budżecie UE Z powodu krytycznych raportów?: Boris Johnson planuje drastyczne cięcia w BBC Zapasy o budżet UE: Kto zastąpi 75 miliardów euro w Wielkiej Brytanii?

KTO CO dostaje? Zazwyczaj UE to kompromis, w którym każdy może wykazać małe zwycięstwo, ale nikt nie spełnia wszystkich swoich życzeń. Ale jest jeszcze długa droga: konieczne jest wtedy porozumienie między państwami UE z niezwykle krytycznym parlamentem.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Po ataku na przewodniczącego gminy żydowskiej 31-letni Syryjczyk przyznaje się do przestępstwa. Odrzucił społeczeństwo austriackie, ujawnił policji. 

Według ministra spraw wewnętrznych Austrii Karla Nehammera, 31-letni Syryjczyk przyznał się do ataku na prezydenta gminy żydowskiej w Grazu. Miał atak "Motyw islamistyczny" działał, powiedział Nehammer w poniedziałek w Wiedniu. Podejrzany jest "radykalny antysemita islamistyczny"który mieszka w Austrii jako uchodźca od 2013 roku. Mężczyzna odrzuca społeczeństwo austriackie. "Mamy tu do czynienia z problemem systemowym, a nie tylko pojedynczym aktem"powiedział Nehammer.

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="-1070804624"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

Dzięki szybkiej interwencji policji, LVT i BVT domniemany napastnik został dziś aresztowany w Grazu. 1/3

– Karl Nehammer (@karlnehammer) 23 sierpnia 2020 r" , „Twitter”); }) ();

Przewodniczący Israelitische Kultusgemeinde, Oskar Deutsch, ostrzegał nie tylko przed muzułmańskim antysemityzmem, ale także przed antysemityzmem z lewej i prawej strony. Według Nehammera w odpowiedzi na atak wzmocniono ochronę synagog w kraju.

Mówi się, że człowiek popełnił siedem przestępstw

Przewodniczący gminy żydowskiej Elie Rosen został w sobotę napadnięty przez mężczyznę. Ponieważ był w samochodzie, nie został ranny. Atakujący uciekł. Niedługo potem 31-latek został znaleziony na ulicy przez policję. Przypuszczalne narzędzie zbrodni, noga krzesła, została zabezpieczona. Jak powiedziano, mężczyzna jest odpowiedzialny za siedem przestępstw w Grazu. Chodzi o szkody materialne spowodowane przez rzucanie kamieniami i rozmazywanie, w tym na synagogę w Grazu.

Według wywiadu dla t-online.de: Węgry zamówiły ambasadora Niemiec ds. UE w kryzysie: Tak powinny iść do kołnierza Polska i Węgry Pierwsza połowa 2020: Dziesiątki podejrzanych przypadków ekstremizmu w policji

Niemiec powiedział, że życie żydowskie w Austrii jest możliwe tylko dzięki ścisłej współpracy z władzami bezpieczeństwa. Bez tych środków ochronnych odwiedzanie żydowskich instytucji nie byłoby możliwe. Konieczna jest dalsza edukacja ludności, aby przeciwdziałać antysemityzmowi, więc Deutsch. "Nie damy się zastraszyć. Nigdy więcej".

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Wielu Niemców planuje obecnie wakacje w domu. A co z sezonem turystycznym w Europie? Komisja Europejska chce dziś przedstawić swoje zalecenia dotyczące otwarcia granic.

Komisarz UE ds. Gospodarczych Paolo Gentiloni pokazał, że jest przekonany, że europejski sezon wakacyjny może mieć miejsce latem pomimo trwającej pandemii korony. "Na pewno będziemy mieć sezon turystyczny latem, choć z pewnymi środkami bezpieczeństwa i ograniczeniami"powiedział Włoch "Süddeutsche Zeitung".

Komisja Europejska chce w środę opublikować zalecenia dotyczące stopniowego znoszenia kontroli granicznych. Zgodnie z projektem uchwały ograniczenia powinny zostać początkowo zniesione na obszarach, na których występuje porównywalnie korzystny rozwój liczby przypadków koronawirusa po obu stronach granicy. Zgodnie z informacjami nie może istnieć żadna dyskryminacja ze względu na narodowość podróżnych.

Komisja chce również przyjąć szereg specyfikacji i zaleceń dotyczących ochrony przed ruchem w turystyce i podróżach. Obejmuje to bezpieczne odległości w hotelach, restauracjach i środkach transportu, takich jak pociągi i samoloty.

Posłowie wzywają do jak najszybszego ponownego otwarcia granic

W okresie poprzedzającym obrady Komisji grupa konserwatywnych eurodeputowanych zaapelowała do swojej przewodniczącej Ursuli von der Leyen o działania na rzecz szybkiego ponownego otwarcia granic w UE. Kontrole na wszystkich granicach między państwami członkowskimi powinny zostać wstrzymane po przyszły piątek, domagali się 18 członków grupy PPE w Parlamencie Europejskim w liście do von der Leyen, który został przedstawiony agencji informacyjnej AFP.

Parlamentarzyści zażądali również od państw członkowskich zniesienia przepisów dotyczących kwarantanny przybywających obywateli UE. We wczesnych stadiach pandemii kontrole graniczne wynikają z bardzo zróżnicowanego rozprzestrzeniania się wirusa w stanach "właściwe i uzasadnione" było, napisano w liście. W międzyczasie jednak wskaźnik infekcji utrzymuje się na podobnym poziomie w całej UE.

Seehofer przedłużył kontrole graniczne do piątku

"To, co jest zasadniczo takie samo, nie może być traktowane zasadniczo inaczej", podkreślają posłowie. W związku z tym należałoby uwzględnić złagodzenie ograniczeń korony w państwach członkowskich "porównywalna elastyczność zewnętrzna na granicach" w towarzystwie.

Wirusolog staje się jasny: Drosten krytykuje fałszywych ekspertów Blog informacyjny na Covid-19: Aktualne informacje

W Niemczech federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) zarządził w zeszłym tygodniu rozszerzenie kontroli granicznych na Austrię, Szwajcarię, Francję, Luksemburg i Danię. Jego zamówienie jest ograniczone do następnego piątku. W ciągu ostatnich kilku dni wzrosły żądania wobec Seehofera, aby poluzować lub znieść kontrole graniczne po piątku.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna afp

Spór prawny dotyczący śmiertelnych strzałów na afroamerykańskiej Breonnie Taylor zostaje rozstrzygnięty za pomocą dużej sumy pieniędzy. Ponadto miasto Louisville w Kentucky obiecuje reformy policji.

Sześć miesięcy po zabójstwie przez policję afroamerykańskiej Breonny Taylor podczas operacji policyjnej, miasto Louisville rozwiązało pozew cywilny z wysoką odprawą i obietnicą reformy policji. Rodzina Taylora otrzyma 12 milionów dolarów, równowartość około 10 milionów euro, powiedział dziennikarzom burmistrz Greg Fischer.

Fischer poinformował, że postępowanie karne z decyzją w sprawie ewentualnego zarzutu przeciwko policjantom odpowiedzialnym za śmierć Taylora nadal się toczy. "Prawda musi wyjść na jaw"zażądał.