Charles Oliveira | Hafif Renato Moicano vs.

Düşük dereceli burkulmalar tipik olarak dinlenme ve rehabilitasyon ile iyileşir, ancak bazen tam veya 3. Derece ayrılma cerrahi onarım ile tedavi edilir. Omuz çıkığı: Glenohumeral (omuz) çıkığı, humerus (kol kemiği) sokete göre yerinden kaydığında meydana gelir ( glenoid). Çıkık, genellikle travmanın bir sonucu olarak, ileri (ön), aşağı (aşağı) veya geri (arka) yönde meydana gelebilir. Başlangıçta amaç, çıkığı azaltarak (kolu yuvaya yeniden konumlandırarak) normal hizalamayı yeniden sağlamaktır.

İyileşme süresi ve ameliyat gerekip gerekmediğinin belirlenmesi, yaralanma sırasında oluşan doku hasarının kapsamına bağlıdır. Subluksasyon, humerus skapulaya göre normal aralığının ötesine geçtiğinde, ancak tamamen çıkmadığında meydana gelir. Subluksasyon durumlarında, sporcu bir “kayma” hissi hissedebilir, ancak deformite yoktur ve normal hizalanma hemen geri yüklenir. Döndürücü manşet: Rotator manşet dört kastan oluşan bir gruptur: supraspinatus, infraspinatus, teres minor ve subscapularis .

Dördü de kürek kemiği (kürek kemiği) üzerinde ortaya çıkar ve ortak bir tendon, humerusa (kol kemiği) bağlanan rotator manşet tendonu oluşturmak için bir araya gelir. Döndürücü manşonun birincil işlevi iki yönlüdür: omuz ekleminin stabilitesini artırmak ve fırlatma gibi baş üstü aktiviteler sırasında kolun hareketini koordine etmek. Manşet kasları küçüktür ancak entegre işlevleri normal omuz hareketi için kritiktir. Kaslardan herhangi birinin yaralanması veya ortak tendonun yaralanması ağrılı olabilir ve daha da önemlisi, bir sporcunun normal hareketinin yanı sıra omzun fonksiyonel stabilitesini de tehlikeye atabilir.

Rotator manşet yırtıkları tipik olarak tendonun yırtılmasına işaret eder ve akut veya dejeneratif olabilir. Akut gözyaşları genellikle garip bir düşüş veya omzuna agresif bir darbe gibi tek bir travmatik olaydan kaynaklanır. Dejeneratif manşet yırtılmaları, özellikle baş üstü olmak üzere tekrarlayan hareket nedeniyle aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olarak belirli bir süre meydana gelir. Sürahi ve oyun kurucu gibi baş üstü atıcılar, dejeneratif manşet yırtılmalarına karşı özellikle hassastır.

Çoğu durumda, bu sporcularda erken dejeneratif değişiklikler mevcuttur ve belirli bir olay durumu kötüleştirene kadar herhangi bir semptoma neden olmayabilir. Cerrahi bir döndürücü manşet onarımı gerektiğinde, prognoz, sporcunun genel sağlığına, ameliyat sırasındaki dokunun kalitesine ve sporcunun geri döndüğü sporun doğasına bağlıdır. Genel olarak, klirens için tam aktiviteye kadar iyileşme süresi altı ila dokuz ay arasında değişir, ancak en yüksek performansa dönüş bu pencerenin ötesine uzanabilir. Labrum: Labrum, glenoide (omzun yuva kısmı) bağlanan bir fibrokartilaj halkasıdır. Omuzun genel stabilitesini artırmaya yardımcı olur.

Labrum, akut bir yaralanmadan (çıkık gibi) veya kronik aşınma ve yıpranmadan (baştan aşağı atan bir sporcuda olduğu gibi) yırtılma ve yıpranmaya maruz kalır. Labrumun yaralanması ağrıya ve dengesizliğe neden olabilir. Labrum iyi bir kan kaynağına sahip değildir ve bağımsız olarak iyileşmeyecektir. Tüm labral yaralanmalar ameliyat gerektirmez, ancak yaptıklarında ameliyat türleri değişir.

Küçük hasar için, debridman veya “temizleme” prosedürü yeterli olacaktır. Daha kapsamlı bir onarım, rehabilitasyon programının daha yavaş ilerlemesini gerektirir. Spora dönüş, ameliyatın kapsamına, sporcunun sağlığına ve sporun doğasına bağlıdır, ancak genellikle en az üç ila dört ay gerektirir Biceps: Biseps kasının omuz bölgesinde iki eğimli ataşmanı vardır; her ikisi de kürek kemiği üzerinde bulunur.

Kolun aşağısına doğru hareket eder ve dirseğin hemen altına yerleştirilir. Dirseğin bükülmesinden ve önkolun avuç içi yukarı yönde (supinasyon) döndürülmesinden biseps sorumludur ve omuz stabilitesine küçük bir katkısı olduğu düşünülmektedir. Omuz bölgesinde biseps tendonunun yıpranması veya yırtılması özellikle baş üstü sporcular için ağrıya ve işlevsellik kaybına neden olabilir. ElbowUlna: Ön kolun iki kemiğinden biri.

Ön kolun medial (iç) tarafı boyunca uzanır. Ulna, dirsek eklemini oluşturmak için yakın uçtaki humerus (kol kemiği) ve yarıçap (diğer önkol kemiği) ile arayüz oluşturur. Radius: Ön kolun iki kemiğinden biri. Ön kolun yan (dış) yönü boyunca uzanır.

Yarıçap, dirsek eklemini oluşturmak için yakın uçtaki humerus (kol kemiği) ve ulna (diğer önkol kemiği) ile arayüz oluşturur. UCL: Ulnar kollateral bağ, dirseğin medial (iç) tarafına oturur ve orta önkolu birbirine bağlar kemiği (ulna) kol kemiğine (humerus). UCL’nin yırtılması, tekrarlayan aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olarak en sık beyzbol atıcılarında görülen bir yaralanmadır ve tipik olarak cerrahi onarım gerektirir. UCL onarımını takiben rehabilitasyon uzundur ve rekabetçi fırlatmaya dönüş için standart zaman çerçevesi 12 ila 18 aydır. El Metakarpal: Her basamağın tabanından (tüm parmaklar ve baş parmak) bileğe uzanan beş uzun kemik. Metakarplar eldeki konumlarına göre sayısal olarak sıralanır; ilk metakarpal, baş parmaktan bileğe ve böylece serçe parmağından bileğe uzanan beşinci metakarpale doğru ilerler. Bir metakarpaldeki en yaygın yaralanma bir kırıktır.

Tedavi, diğer değişkenlerin yanı sıra yaralanmanın özelliklerine bağlı olarak alçı veya ameliyat olabilir. İyileşme süresi, tedavi yaklaşımına ve sporcunun bireysel iyileşmesine bağlı olarak değişir. Bryan Christie’nin resimleri 1:01 PM ETEric Karabell ESPN Kıdemli Yazar Kapat TV, radyo, podcast’ler, bloglar, Magazine Charter üyesi FSWA Hall of Fame Author of ” Philadelphia’daki En İyi Spor Tartışmaları “Twitter’da Takip EdinFacebookTwitterFacebook MessengerPinterestE-Posta Fantezi futbol playoffları çoğumuz için geldi ve bununla birlikte 2020 sezonunun geri kalan son sıralaması geliyor. Şanslar iyi ki çoğu fantezi playoff takımının güçlü bir seçenek temeli vardır ve Haftadan haftaya kadro kararları kesinlikle aşağıdaki sıralamalardan biraz farklı görünüyor, ancak yine de geniş bir bakış açısı sunacağız.bahis siteleri oranları

Her zaman olduğu gibi, başlamak için Stock Watch’u sunuyoruz. Sezon boyunca bu haftalık elyafı kontrol ettiğiniz için teşekkür ederiz! İyi şanslar!

11:40 ETTristan H. CockcroftFacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmail Güncellendi 8 Aralık 2020 (13. Hafta boyunca, Cowboys-Ravens oyunu hariç) Tutarlılık Derecelendirmeleri Nasıl Çalışır 7 Aralık 2020 ESPN Deiveson Figueiredo 21 gün sonra ikinci kez erkek siklet şampiyonasını savunacak UFC 256 ana etkinliğinde Cumartesi günü Las Vegas’taki promosyonun Apex tesisinde Brandon Moreno’yla karşılaştı. Ana kart saat 22: 00’de başlıyor. Hayranların buradan satın alabileceği görüntüleme başına ödemede ET. Prelimler ESPN2 ve ESPN + üzerinde, saat 18: 00’de ESPN + ile ilgili erken prelimler ile saat 18: 00’de başlıyor UFC 256 kapsamı Deiveson Figueiredo, Cumartesi günü UFC 256 ana etkinliğinde erkeklerin flyweight unvanını savunduğunda bir UFC şampiyonu tarafından en hızlı dönüşü gerçekleştirecek. 19 Kasım’da UFC 255’te Alex Perez’i mağlup eden Figueiredo,

21, en iyi yarışmacı Brandon Moreno ile karşı karşıya gelecek. Eş ana etkinlikte Tony Ferguson, Charles Oliveira’yı alacak. Ferguson son 13 maçından 12’sini kazanırken, Oliveira üst üste yedi galibiyet elde etti. UFC 255’i buradan satın alın UFC 256: Figueiredo vs.

Moreno • Cumartesi, Las Vegas • 18:00 ESPN2’de ET ve ESPN + PPV Figueiredo (20-1), UFC’nin en son izleme başına ödeme etkinliğinde 21 Kasım’da Alex Perez’i giyotin boğulma ile iki dakikadan kısa bir sürede yendi. Brezilya’ya 125 pound unvanını kazandıran Joseph Benavidez’in Temmuz ayında yaptığı ilk tur boğulma dahil olmak üzere arka arkaya beş dövüş kazandı.Moreno (18-5-1) UFC 255’te Brandon Royval’ı birinci olarak mağlup etti. yuvarlak TKO. Son beş maçında yenilgiye uğramadı.

ESPN erkekler sinek siklet sıralamasında 2. sıradayken, şu anda One Championship’te yarışan eski şampiyon Demetrious Johnson’ın arkasında. Moreno 3. Sırada hemen arkada. Cumartesi ana etkinliğinde Tony Ferguson’un beklenen geri dönüşü, Mayıs ayında Justin Gaethje’ye 12 maçlık galibiyet serisini sonlandıran bir mağlubiyetle geliyor. Ferguson, üst üste yedi kazanan Charles Oliveira ile yüzleşiyor.

Ferguson, ESPN’nin 3. sıradaki hafif sikletidir ve Oliveira dokuzuncu sıradadır. Dövüşler nasıl izlenir ESPN2 veya ESPN + ‘da ön hazırlıkları izleyin: ESPN Uygulamasını İndirin | ESPN İzle | TV ESPN2 yok mu? Anında erişim sağlayın Ön hazırlık ve PPV için ESPN + yok ​​mu? Buradan alın.Telefonunuzdaki dövüşü satın aldınız ve TV’nizde izlemek mi istiyorsunuz?

Nasıl olduğunu buradan öğrenin Her UFC kartı için canlı güncellemeler sunan FightCenter da var Cumartesi gününün dövüş kartı PPV (ESPN + aracılığıyla), 22:00. ET Deiveson Figueiredo (c) ile Brandon Moreno karşı | Erkekler sinek siklet Tony Ferguson vs.

Charles Oliveira | Hafif Renato Moicano, Rafael Fiziev’e Karşı | Hafif Sıklet Jacare Souza – Kevin Holland | Orta Siklet Junior Dos Santos – Ciryl Gane | Ağır ESPN2 / ESPN +, 20:00

ET Cub Swanson, Daniel Pineda’ya Karşı | Erkekler tüy siklet Mackenzie Dern vs. Virna Jandiroba | Serseri Gavin Tucker, Billy Quarantillo’ya Karşı | Erkekler tüy siklet ESPN +, 18:00 ET Serghei Spivac vs.

Jared Vanderaa | Ağır Sıklet Li Jingliang, Dwight Grant’a Karşı | Welterweight Chase Hooper, Peter Barrett’a Karşı | Erkekler tüy siklet (c) = savunan şampiyon En iyi hikayelerUFC gerçek ya da değil: Deiveson Figueiredo’nun hızlı dönüşü bir hataDeiveson Figueiredo, Brandon Moreno UFC 256’da savaşmayı kabul etti 3 Kasım 2020Brett Okamoto ESPN Personel Yazarı CloseMMA ESPN.com köşe yazarı “MMA Live” Analisti Las Vegas Sun için Örtülü MMA ESPN bölüm sıralaması en son Eylül ayında yayınlandığında Jessica Andrade, 15 aydan daha kısa bir süre önce şampiyon olduğu bir bölüm olan hasır siklette 4. sırada yer aldı. 29 yaşındaki oyuncu, Brezilya 3 numara – sinek ağırlığında. Andrade Ekim ayında 115 poundluk sınıftan 125 pound’a yükseldi ve o sırada Hayır aldı.

2 Katlyn Chookagian, tek seferlik bir şampiyonluk yarışmacısı. Andrade ilk turda Chookagian’ı devirdi ve böylece yeni gelen şampiyon Valentina Shevchenko’nun alanında büyük bir sıçrama yaptı.Bu sıralamadaki en büyük sıçramayı temsil ediyor, ancak bazı erkekler liglerinde hafif ağır sıklet ve ufak tefek sıkletlerde de dalgalanma var. belirli. Yeni 205 kiloluk şampiyon Jan Blachowicz bir sıra yükseldi ve 135 kiloluk Aljamain Sterling ve Cory Sandhagen de hamlelerini yaptı.Tüm ağırlık sınıflarındaki güncel UFC şampiyonlarının listesi için buraya tıklayın.Not: Sonuçlar günceldir; 3. Kasım itibariyle sıralamalar Ağır Siklet – Hafif Ağır Sıklet – Orta Siklet – Welter Siklet Hafif – Erkek Tüy Siklet – Erkekler Çeyrek Siklet – Erkekler Sinek Sıklet Kadın Çeyrek Siklet – Kadın Sinek Siklet – Hasır Ağırlık (265 pound’a kadar) 1. Stipe Miocic Rekor: 12-3 Son: W (UD) Daniel Cormier, Ağustos.

15 Sonraki: TBD2. Francis Ngannou Rekor: 15-3 Son: W (KO1) Jairzinho Rozenstruik, 9 Mayıs Sonraki: TBD3. Curtis Blaydes Kayıt: 14-2, 1 NC Son: W (UD) Alexander Volkov, 20 Haziran Sonraki: TBD4. Jairzinho Rozenstruik Kayıt: 11-1 Son: W (TKO2) Junior dos Santos, 15 Ağustos Sonraki: TBD5.

Derrick Lewis Rekor: 24-7, 1 NC Son: W (TKO2) Aleksei Oleinik, 8 Ağustos Sonraki: TBD6. Alistair Overeem Rekor: 47-18, 1 NC Son: W (TKO5) Augusto Sakai, 5 Eylül Sonraki: 6 Şubat vs.

Alexander Volkov7. Alexander Volkov? Önceki sıralama: 8 Rekor: 32-8 Son: W (TKO2) Walt Harris, 24 Ekim Sonraki: 6 Şubat – Alistair Overeem8.

Junior dos Santos Önceki sıralama: 7 Rekor: 21-8 Son: L (TKO2) Jairzinho Rozenstruik, 15 Ağustos Sonraki: 12 Aralık – Ciryl Gane9. Ryan Bader? Önceki sıralama: 8 Rekor: 27-6, 1 NC Son: L (TKO2) Vadim Nemkov, Ağustos.

21 Sonraki: TBD10. Shamil Abdurakhimov? Önceki sıralama: Sıralanmamış Rekor: 20-5 Son: L (TKO2) Curtis Blaydes, 7 Eylül 2019 Sonraki: TBD Jan Blachowicz, 26 Eylül’de Dominick Reyes’in TKO’su ile boş hafif ağır sıklet kemerini kazandı.

 Josh Hedges / Zuffa LLC HAFİF AĞIR AĞIRLIK (205 pound’a kadar) 1. Jon Jones’un Kayıt: 26-1, 1 NC Son: W (UD) Dominick Reyes, 8 Şubat Sonraki: TBD2. Jan Blachowicz? Önceki sıralama: 3 Rekor: 27-8 Son: W (TKO2) Dominick Reyes, Eylül.

26 Sonraki: TBD3. Dominick Reyes? Önceki sıralama: 2 Rekor: 12-2 Son: L (TKO2) Jan Blachowicz, 26 Eylül Sonraki: TBD4. Thiago Santos Rekor: 21-8 Son: L (Sub3) Glover Teixeira, Kasım.

7 Sonraki: 6 Mart – Aleksandar Rakic5. Corey Anderson Rekoru: 14-5 Son: W (TKO2) Melvin Manhoef, 5 Kasım Sonraki: TBD6.

Glover Teixeira Rekor: 32-7 Son: W (Sub3) Thiago Santos, 7 Kasım Sonraki: TBD7. Vadim Nemkov Kayıt: 12-2 Son: W (TKO2) Ryan Bader, 21 Ağustos Sonraki: TBD8.

Ryan Bader Rekor: 27-6, 1 NC Son: L (TKO2) Vadim Nemkov, 21 Ağustos Sonraki: TBD9. Aleksandar Rakic ​​Rekor: 13-2 Son: W (UD) Anthony Smith, 29 Ağustos Sonraki: 6 Mart vs.

Thiago Santos 10. Jiri Prochazka Rekoru: 27-3-1 Son: W (KO2) Volkan Oezdemir, 11 Temmuz Sonraki: TBDMIDDLEWEIGHT (185 pound’a kadar) 1. İsrail Adesanya Kayıt: 20-0 Son: W (TKO2) Paulo Costa, 26 Eylül Sonraki: TBD2. Robert Whittaker Kayıt: 23-5 Son: W (UD) Jared Cannonier, Ekim.

24 Sonraki: TBD3. Paulo Costa Rekor: 13-1 Son: L (TKO2) İsrail Adesanya, 26 Eylül Sonraki: TBD4.

Yoel Romero Kayıt: 13-5 Son: L (UD) İsrail Adesanya, 7 Mart Sonraki: TBD5. Jared Cannonier Rekor: 13-5 Son: L (UD) Robert Whittaker, 24 Ekim Sonraki: TBD6.

Jack Hermansson’ın Kayıt: 21-5 Son: L (UD) Marvin Vettori, 5 Aralık Sonraki: TBD7. Darren Till? Rekor: 18-3-1 Son: L (UD) Robert Whittaker, 25 Temmuz Sonraki: TBD8. Derek Brunson, Kayıt: 21-7 Son: W (TKO3) Edmen Shahbazyan, Ağustos.

1 Sonraki: TBD9. Kelvin Gastelum Rekoru: 15-6, 1 NC Son: L (Sub1) Jack Hermansson, 18 Temmuz Sonraki: TBD10. Ronaldo Souza Rekor: 26-8 1 NC Son: L (SD) Jan Blachowicz, 16 Kasım Sonraki: TBDWELTERWEIGHT (170 pound’a kadar) 1. Kamaru Usman Kayıt: 17-1 Son: W (UD) Jorge Masvidal, 11 Temmuz Sonraki: TBD vs.

Gilbert Burns 2. Colby Covington Kayıt: 16-2 Son: W (TKO5) Tyron Woodley, 19 Eylül Sonraki: TBD3. Douglas Lima Rekor: 32-8 Son: L (UD) Gegard Mousasi, 29 Ekim Sonraki: TBD4.

Leon Edwards’ın Kayıtları: 18-3 Son: W (UD) Rafael dos Anjos, 20 Temmuz Sonraki: TBD5. Gilbert Burns Rekoru: 19-3 Son: W (UD) Tyron Woodley, 30 Mayıs Sonraki: TBD – Kamaru Usman6. Jorge Masvidal Kayıt: 35-14 Son: L (UD) Kamaru Usman, 11 Temmuz Sonraki: TBD7. Rory MacDonald’ın Kayıt: 21-6-1 Son: L (UD) Douglas Lima, Ekim.

26 Sonraki: TBD8. Tyron Woodley Kayıt: 19-6-1 Son: L (TKO5) Colby Covington, 19 Eylül Sonraki: TBD9. Stephen Thompson’ın Kayıt: 15-4-1 Son: W (UD) Vicente Luque, 2 Kasım Sonraki: Aralık.

Geoff Neal’a karşı 10. Michael Chiesa Kayıt: 17-4 Son: W (UD) Rafael dos Anjos, Ocak.

25 Sonraki: TBDKhabib Nurmagomedov, 24 Ekim’de Justin Gaethje’yi yenmesinin ardından emekli olduğunu açıkladı, ancak UFC başkanı Dana White hafif siklet şampiyonunun savaşmayı bitirdiğinden pek emin değil. AP Fotoğrafı / Mahmoud KhaledLIGHTWEIGHT (155 pound’a kadar) 1.

Khabib Nurmagomedov Kayıt: 29-0 Son: W (Sub2) Justin Gaethje, 24 Ekim Sonraki: Emeklilik açıklandı2. Justin Gaethje Rekor: 22-3 Son: L (Sub2) Khabib Nurmagomedov, 24 Ekim Sonraki: TBD3. Tony Ferguson Rekor: 25-4 Son: L (TKO5) Justin Gaethje, 9 Mayıs Sonraki: Aralık.

Charles Oliveira’ya karşı 4. Dustin Poirier Kayıt: 26-6 Son: W (UD) Dan Hooker, 27 Haziran Sonraki: Ocak.

23’e karşı