17 lutego 2020 r. – zabija o wiele ponad dwa razy więcej ludzi na całym świecie, niż kiedyś sądzono, a dzieci w biednych regionach biorą pod uwagę ogromną liczbę takich zgonów – twierdzą naukowcy

Wiedz, że Twoje odżywianie musi pomóc Ci zachować zdrowie, gdy o tym wspomnisz.

W ciągu następnych miesięcy większość młodych matek potrzebuje dziennie od 1800 do 2200 kalorii. Pielęgniarstwo? Będziesz potrzebować nawet 500 więcej. Jeśli masz niedowagę, ćwiczysz więcej niż 45 minut dziennie lub masz więcej niż jeden, liczba ta może być wyższa. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby ustalić odpowiednią dla Ciebie ilość, a także określić kontynuację suplementacji witaminami.

Nawet jeśli być może nie jesz za dwoje, Twój organizm potrzebuje przywrócić wiele ważnych składników odżywczych.

Przy każdym posiłku napełnij połowę talerza. Druga połowa powinna zawierać brązowy ryż, pełnoziarnisty lub. Staraj się ograniczyć pakowane, przetworzone produkty spożywcze i napoje, które są pełne soli i dodatkowych cukrów.

Dodatkowo chcesz mieć dość:

: Pokarmy takie jak fasola, owoce morza, organy wątroby i produkty sojowe są bogate w składniki, które naprawdę pomagają organizmowi przezwyciężyć poród. Staraj się o pięć porcji dziennie lub siedem, jeśli tak.

: Będziesz potrzebował 1000 miligramów – około 3 porcji niskowartościowych produktów mlecznych – każdego dnia.

Żelazo: ten składnik odżywczy pomaga twojemu ciału tworzyć nowe, co będzie szczególnie ważne, jeśli straciłeś dużo podczas porodu. Czerwone mięso i drób są pełne żelaza. Tak samo jak tofu i fasola. Niezależnie od tego, czy spożywasz mięso, czy jesz, dzienne zapotrzebowanie kobiet w okresie laktacji wynosi 9 mg dziennie dla kobiet w wieku 19 lat i starszych oraz 10 mg dziennie dla nastolatków.

Jeśli miałeś bliźniaki, jesteś zdrowy lub jesteś, skonsultuj się z lekarzem. Możesz potrzebować suplementu, aby uzyskać odpowiednie odżywianie.

Autor: Amy Norton HealthDay Reporter

CZWARTEK, 16 stycznia 2020 r. (HealthDay News) – Wielu dawców wyrzucanych każdego roku w Stanach Zjednoczonych można zamiast tego skutecznie przeszczepić, sugeruje nowe duże badanie.

Problemem są nerki zmarłych dawców, którzy zostali poważnie ranni. Obecnie w Stanach Zjednoczonych około 30% tych narządów jest wyrzucanych, zamiast przekazywanych pacjentom z list oczekujących na przeszczep.

Jednak nowe badanie wykazało, że nerki dawcy z objawami ostrego urazu można zapomnieć o prawdopodobieństwie niepowodzenia niż nerki bez uszkodzeń od podobnych dawców.

Odkrycia, opublikowane niedawno w Internecie w JAMA Network Open, opierają się na danych ponad 25 000 pacjentów w USA, którzy otrzymali nerki od dawców w latach 2010-2013.

„To najsilniejszy jak dotąd dowód na to, że te [ostro uszkodzone] nerki dobrze sobie radzą” – powiedział starszy badacz dr Chirag Parikh, dyrektor nefrologii w Johns Hopkins University School of Medicine w Baltimore.reprostal czy probolan 53

„Ostry uraz” może wydawać się złowieszczym problemem. Ale w kontekście jest to zwykle kwestia do opanowania, powiedział Parikh.

Często zmarli dawcy to dość młodzi dorośli, którzy byli leczeni na oddziale intensywnej terapii z powodu ciężkich obrażeń. Ich funkcja nerek może zostać nagle upośledzona, na przykład w wyniku poważnego spadku lub wykorzystania podczas opieki.

„W większości jest to odwracalne, dlatego nerki dobrze sobie radzą po przeszczepie” – powiedział Parikh.

W Stanach Zjednoczonych organizacje non-profit pozyskujące narządy są odpowiedzialne za ocenę potencjalnych dawców i koordynację procesu dawstwa na określonym obszarze geograficznym. Ośrodki transplantacyjne na tym obszarze mogą przyjąć lub odrzucić ofertę narządów, a każdy szpital ma własne kryteria, jeśli chodzi o mniej niż doskonałe narządy dawców.

Parikh powiedział, że może istnieć problem polegający na tym, że ostry uraz wpłynie negatywnie na „żywotność” nerki dawcy, więc centra transplantacyjne mogą „grać ostrożnie” i szukać pozornie lepszej oferty.

To element szerszego „błędu poznawczego”, że łatwiej jest czekać na lepszą nerkę, zgodził się dr Sumit Mohan, specjalista od nerek i profesor medycyny na Columbia University w Nowym Jorku.

14 lipca 2020 r. – po pozytywnym wyniku badania wiewiórki w mieście Morrison w Kolorado urzędnicy służby zdrowia ostrzegają, że choroba jest przenoszona przez zwierzęta domowe i osoby fizyczne.

Ludzie są zarażeni przez zakażone zwierzę lub przez bezpośrednie połączenie z krwią lub tkanką zakażonego zwierzęcia, powiedzieli urzędnicy Jefferson County Public Health w oświadczeniu: CBS News zgłoszone.

Dodali jednak, że niebezpieczeństwo „zarazy jest bardzo niskie, o ile zostaną podjęte środki ostrożności” – czytamy w oświadczeniu.

Urzędnicy doradzili właścicielom zwierząt, którzy mieszkają w pobliżu populacji dzikich zwierząt lub podejrzewają, że ich zwierzęta są chore, aby skonsultowali się z lekarzem weterynarii, CBS News zgłoszone.

„Obecnie pojedyncze infekcje dżumą nadal występują na obszarach wiejskich w zachodnich Stanach Zjednoczonych Ameryki, ale znacznie więcej przypadków występuje na obszarach Afryki i Azji”, według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Według CDC, zaraza jest śmiertelna nawet w 90% przypadków, ale współczesne są skuteczne w jej leczeniu.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Amy Norton HealthDay Reporter

PONIEDZIAŁEK, 24 lutego 2020 r. (HealthDay News) – Lekarze myśleli, że przed nimi czeka dość powszechny scenariusz: ktoś z zaawansowanym doświadczeniem, który potrzebuje pomocy. Potem odkryli, że to ona sama zrobiła.

Lekarze z University of Pittsburgh twierdzą, że jest to nierozpoznany wcześniej wariant tak zwanego zespołu auto-browarniczego. , o którym donoszono okresowo przez lata, ma miejsce, gdy drożdże gromadzą się w jelitach i przekształcają z pożywienia w alkohol.

„Tradycyjny” ABS powoduje gwałtowny wzrost poziomu alkoholu we krwi, wraz z objawami takimi jak zawroty głowy, dezorientacja, problemy z koordynacją i zmiany nastroju.

Z drugiej strony ten nowy wariant – dokładnie to, co zespół Pitta nazywa ABS w moczu – nie wpływa na poziom alkoholu we krwi. Alternatywnie, drożdże w pęcherzu wytwarzają alkohol w moczu.

W tym przypadku osoba, która miała 61 lat i wątrobę, nie wykazywała objawów. Jednak jej testy moczu wielokrotnie dawały wynik pozytywny na obecność alkoholu, co oznaczało, że nie mogła zostać umieszczona na liście oczekujących na pobranie wątroby dawcy.

Lekarze w jej początkowym ośrodku transplantacyjnym powiedzieli jej, że będzie musiała przejść leczenie – z powodu tego problemu zaprzeczyła.

Więc odwiedziła University of Pittsburgh. Początkowo tamtejsi lekarze również myśleli, że pracują z „pijakiem z szafy”, dopóki nie zauważyli czegoś dziwnego: chociaż testy jej moczu były pozytywne na obecność alkoholu, wyniki jej krwi nie były.https://yourpillstore.com/

A to nie wszystko. „To, co zauważyłem, to drożdże w jej moczu” – powiedział dr Kenichi Tamama, patolog z Pitt.

Myśląc, że to może być klucz do twojej tajemnicy, jego zespół przeprowadził eksperyment laboratoryjny. Przetestowali, czy drożdże mogą wytwarzać alkohol w próbce moczu pacjenta.

W rzeczywistości tak właśnie się stało.

Opierając się na Tamamie, zespół uważa, że ​​dokładnie tak się stało: osoba cierpiała na źle kontrolowaną cukrzycę, jedną z przyczyn chorób wątroby. Dodatkowo pobudza chronicznie wysoki poziom glukozy we krwi, który przenika do moczu. Tamama powiedział, że cukier prawdopodobnie podsycił przerost drożdży w pęcherzu kobiety.

7 stycznia 2020 r. – pierwszy zwiastun i plakat serialu Netflix o marce Gwyneth Paltrow’s Goop wzbudził obawy wielu ludzi.

Sześcioodcinkowa seria „The goop lab” zostanie prawdopodobnie wydana jeszcze w tym miesiącu. Zwiastun nawiązywał do egzorcyzmów, psychodelików, mediów psychicznych i uzdrawiania energią, a także plakat promocyjny pokazuje Paltrow stojącego w centrum tego, co wydaje się być, NBC News zgłoszone.

Goop był krytykowany za wątpliwe twierdzenia dotyczące dobrego samopoczucia, w tym stosowanie jadeitowych i kwarcowych „jaj” dla zdrowia pochwy. W 2018 roku firma zdecydowała się zapłacić 145 000 dolarów kar cywilnych w ugodie w Kalifornii, ponieważ takie roszczenia zostały uznane za „bezpodstawne”.

Inne przedmioty uznane przez specjalistów za wprowadzające w błąd to spray z „naklejką energetyczną”, który mówi, że „chroni” ludzi przed urazami psychicznymi i emocjonalnymi, NBC News zgłoszone.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone przez Roberta Preidta                HealthDay Reporter

ŚRODA, 19 lutego 2020 r. (HealthDay News) – Naukowcy twierdzą, że tajemnica „kłującej wody” została rozwiązana.

       

Kłująca woda może być wodą morską w pobliżu i wokół odwróconych meduz (Cassiopea) – a pływacy dostaną kłującą, swędzącą skórę, gdy są w niej zanurzeni, mimo że sami nie mają bezpośredniego połączenia ze stworzeniami.

       

Jednak w przeszłości nie było jasne, czy to meduzy należy obwiniać za tę udrękę, ponieważ w rzeczywistości sugerowano kilka innych możliwych powodów, w tym odcięte macki meduzy, „wszy morskie”, ukwiały i inne kłujące zwierzęta morskie.

       

W tym nowym badaniu naukowcy doszli do wniosku, że kłucie wody jest spowodowane śluzem wypełnionym toksynami, który meduza uwalnia do wody. Śluz zawiera wirujące kulki parzących komórek zwanych kasiosomami.

       

„To odkrycie okazało się zarówno niespodzianką, jak i długo oczekiwanym rozwiązaniem tajemnicy piekącej wody” – powiedziała autorka badania Cheryl Ames, współpracowniczka z Instytutu Historii Naturalnej w Smithsonian w Waszyngtonie, a także współpracownik profesor na Uniwersytecie Tohoku w Japonii.

       

„Możemy teraz pozwolić pływakom zdać sobie sprawę, że kłująca woda jest spowodowana odwróconymi do góry nogami meduzami, mimo że ich ogólna reputacja jest łagodnym żądłem” – powiedział Ames w komunikacie prasowym A smithsonian.

       

Wyniki badań – przeprowadzone przez naukowców ze Smithsonian, University of Kansas oraz U.S. Naval Research Laboratory – zostały opublikowane 13 lutego w czasopiśmie Nature Communications Biology.

       

Naukowcy podejrzewają, że śluz wypełniony toksynami może odgrywać ważną rolę w strategii żywienia meduz odwróconych do góry nogami. Algi fotosyntetyczne, które żyją w meduzach, zaspokajają większość ich potrzeb żywieniowych, niemniej jednak prawdopodobnie będą musiały uzupełniać swoją dietę, gdy fotosynteza spowalnia.

       

Wydaje się, że toksyczny śluz uniemożliwia pobliskim stworzeniom dostarczanie łatwo dostępnego pożywienia dla meduz, które są powszechnie spotykane w spokojnych wodach, takich jak na przykład laguny i lasy namorzynowe.

       

Dowiedz się, współautor Allen Collins jest naprawdę zoologiem w U.S. National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA). Powiedział, że odkrycie było ekscytujące, ponieważ Cassiopea meduzy są rozpoznawane od ponad 200 lat, ale kasjozomy wciąż były nieznane.

       

„Prawdopodobnie nie są to najbardziej jadowite stworzenia, ale ma to wpływ na zdrowie ludzi” – powiedział Collins w komunikacie. „Wiedzieliśmy, że woda staje się skąpa, ale nikt nie poświęcił wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie określić, jak to się dzieje”.

       

Zespół zidentyfikował kasiosomy w czterech innych blisko spokrewnionych gatunkach meduz i planuje dowiedzieć się, czy mają je również inne gatunki.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWA: Smithsonian, informacja prasowa, 13 lutego 2020 r. Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Robert Preidt HealthDay Reporter

CZWARTEK, 12 marca 2020 r. (HealthDay News) – Czy w postach na Facebooku można znaleźć wskazówki dotyczące nagłych przypadków zdrowotnych?

Prawdopodobnie tak, na podstawie nowego badania, w którym wykryto zmiany w postach użytkowników, zanim zaczną szukać pomocy w nagłych wypadkach.

W ramach badania naukowcy przeanalizowali posty na Facebooku i dokumentację medyczną ponad 2900 pacjentów w amerykańskim szpitalu miejskim, w tym 419, którzy przebyli obecnie na oddziale ratunkowym z powodu problemów, od do powiązanych problemów.

Analiza postów na Facebooku już 2,5 miesiąca przed nagłymi wizytami tych pacjentów wykazała, że ​​większość z nich zmieniła język, zanim zaczęła szukać pomocy doraźnej.

W szczególności byli mniej skłonni do publikowania informacji o czasie wolnym lub używania słów takich jak „zabawa”, „zabawa” i „drzemka” oraz mniej skłonni do używania internetowego slangu i nieformalnego języka, takiego jak „u” zamiast „ty”. .

Im bliżej byli oddziału ratunkowego, tym posty pacjentów na Facebooku w coraz większym stopniu koncentrowały się na gospodarstwie domowym i zdrowiu. Na podstawie badania opublikowanego 12 marca w czasopiśmie odnotowano również zwiększone wykorzystanie lękowego, niepokojącego i przygnębionego języka Nature Scientific Reports.

Badania pokazują, że posty na portalach społecznościowych mogą dostarczać wskazówek na temat schorzeń i mogą być potencjalnie wykorzystywane do rozpoznawania ludzi i pomagania im – stwierdzili naukowcy.

„Im lepiej rozumiemy kontekst, w którym ludzie szukają opieki, tym bardziej mogą być oni potraktowani” – powiedziała autorka badania, Sharath Chandra Guntuku, naukowiec z Penn Medicine Center for Digital Health w Filadelfii.

„Chociaż badanie to jest na bardzo wczesnym etapie, może być potencjalnie wykorzystane do rozpoznawania pacjentów z grupy ryzyka w celu natychmiastowej obserwacji lub ułatwienia bardziej proaktywnego przesyłania wiadomości pacjentom zgłaszającym wątpliwości co do tego, co zrobić przed określoną procedurą” – dodał Guntuku w informacja prasowa University of Pennsylvania.

Redukcja nieformalnego języka “wydaje się iść ręka w rękę” przez wzrost języka związanego z nim, powiedział współautor badania H. Andrew Schwartz, profesor nadzwyczajny informatyki na Uniwersytecie Stony Brook w Nowym Jorku.

Guntuku zauważył, że ludzie „wydają się być bardziej poważni i poważni”, gdy źle się czują.

„Patrząc poza gospodarstwo domowe, wspomina się o danych, możliwe jest, że wraz ze spadkiem zdrowia potrzeba przynależności rośnie i pojawia się w tym, co publikuje się na portalach społecznościowych” – podsumował.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWA: University of Pennsylvania School of Medicine, informacja prasowa, 12 marca 2020 Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Amy Norton HealthDay Reporter

CZWARTEK, 20 lutego 2020 r. (HealthDay News) – Nastoletni aktor Gaten Matarazzo III został stworzony z rzadkim zaburzeniem genetycznym, które wpływa na rozwój. Nowe badanie wykazało, że odkąd jego serial Netflix „Stranger Things” stał się hitem, zainteresowanie opinii publicznej problemem wzrosło.

Zaburzenie, zwane dysplazją obojczykowo-czaszkową (CCD), dotyka nie więcej niż jedną osobę na milion, zgodnie z danymi amerykańskich National Institutes of Health. W wyniku zmutowanego genu CCD powoduje nieregularny rozwój kości – najbardziej widoczny w obojczykach i zębach.

Obojczyki są albo częściowo rozwinięte, albo nieobecne, co powoduje, że ramiona nachylają się ku sobie w przedniej części ciała człowieka. Nie są dostępne w całości, a te, które to robią, mogą być źle wyrównane lub zniekształcone.

Inne efekty CCD obejmują nieregularną krzywiznę kręgosłupa; wydatne czoło; i większe niż normalnie przestrzenie między kośćmi czaszki, które mogą się nie zamknąć w dzieciństwie – ponieważ często tak się dzieje.

Matarazzo żyje nie tylko z CCD, ale także jego postać „Stranger Things”, Dustin Henderson. Od debiutu w 2016 roku serial zawiera sceny, w których Dustin edukuje innych o chorobie.

Jednym z widzów jest Austin Johnson, student medycyny na Oklahoma State University w Tulsie. Pewnego dnia Johnson zdecydował się osiedlić z jakimś Netflixem i skończył łapać program. Szybko odkrył, że szuka w Google „dysplazji obojczykowo-czaszkowej”.

„To sprawiło, że zacząłem się zastanawiać, ile innych osób może wykonywać to samo zadanie” – powiedział Johnson.

Aby to odkryć, on i jego koledzy z Oklahoma State spojrzeli na Trendy Google. Odkryli, że po wydaniu każdego z pierwszych trzech sezonów „Stranger Things” liczba wyszukiwań w sieci CCD wzrosła.

W ciągu tygodnia po premierze trzeciego sezonu w lipcu 2019 r. Wyszukiwania online wzrosły o ponad 94%.

W międzyczasie witryna AboutKidsHealth – prowadzona przez placówkę opieki zdrowotnej dla chorych dzieci w Toronto – odnotowała gwałtowny wzrost ruchu: przed wydaniem „Stranger Things” witryna ta miała zazwyczaj pięć do 80 wizyt tygodniowo związanych z CCD. Badanie wykazało, że w ciągu tygodnia po odejściu trzeciego sezonu liczba ta wzrosła do 10 000.

17 stycznia 2020 r. – zabija o wiele ponad dwa razy więcej ludzi na całym świecie, niż kiedyś sądzono, a dzieci z biednych regionów biorą pod uwagę ogromną liczbę takich zgonów – twierdzą naukowcy.

Sepsa jest zdecydowanie niekontrolowaną odpowiedzią immunologiczną na chorobę, która uszkadza narządy. Ci, którzy przeżyją sepsę, mogą być niepełnosprawni na całe życie.

W 2017 roku na całym świecie odnotowano 48,9 miliona przypadków posocznicy i 11 milionów zgonów na posocznicę – to jeden na pięć zgonów w tym roku. „Jesteśmy zaniepokojeni, że liczba zgonów z powodu posocznicy jest wyższa, niż wcześniej sądzono, zwłaszcza gdy chorobie można zapobiegać i leczyć” – powiedział starszy autor dr Mohsen Naghavi, profesor nauk o metrykach zdrowotnych na University of Washington School of Medicine w Seattle.

Badanie wykazało, że w krajach o niskim i średnim dochodzie 85% przypadków było związanych z przypadkami, z czego najwięcej w Afryce Subsaharyjskiej, na wyspach Południowego Pacyfiku w pobliżu Australii oraz w Azji Południowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Według naukowców, posocznica częściej występowała u kobiet niż u mężczyzn, a ponad 40% przypadków dotyczyło młodych poniżej 5 roku życia.

Od 1990 do 2017 roku liczba przypadków spadła z 60 milionów do około 49 milionów (spadek o 19%), a zgony z powodu posocznicy spadły z prawie 16 milionów do 11 milionów (spadek o 30%).

Na podstawie raportu opublikowanego 16 stycznia w czasopiśmie The Lancet choroba dolnych dróg oddechowych była najczęstszą przyczyną zgonów z powodu posocznicy zarówno w 1990, jak i 2017 roku.

Naghavi zażądał ponownego skupienia się na zapobieganiu posocznicy u noworodków i zwalczaniu oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe, która jest kluczowym czynnikiem związanym z chorobą.

Główna autorka badania, dr Kristina Rudd, powiedziała, że ​​badania podkreślają potrzebę podstawowych technik zdrowia publicznego. Jest adiunktem medycyny krytycznej na Uniwersytecie w Pittsburghu.

„Szczepionki, zapewniające każdemu dostęp do toalety i czystej, normalnej wody, odpowiednie odżywianie dla dzieci i opieka zdrowotna dla matek rozwiązałyby wiele z tych przypadków” – powiedziała w komunikacie prasowym Uniwersytetu w Pittsburghu.

Rudd zauważył, że problem pojawia się blisko domu: sepsa pozostaje głównym zabójcą pacjentów szpitalnych w Stanach Zjednoczonych.

„Każdy może zmniejszyć prawdopodobieństwo jej rozwinięcia się, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedziała. „Poza tym musimy wykonać lepsze zadanie, zapobiegając zakażeniom szpitalnym i chorobom przewlekłym, takim jak, które czynią ludzi bardziej podatnymi na infekcje”.

Dodatkowe informacje

Amerykański Narodowy Instytut Ogólnych Nauk Medycznych ma więcej informacji.

DOSTAWA: University of Pittsburgh, informacja prasowa, 16 stycznia 2020 r

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Robert Preidt HealthDay Reporter

ŚRODA, 12 lutego 2020 r. (HealthDay News) – na całym świecie marnuje się więcej żywności, niż się powszechnie uważa, wynika z nowego badania.

W 2005 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Posiłków i Rolnictwa (FAO) przewidziała, że ​​jedna trzecia większości żywności łatwo dostępnej do spożycia przez ludzi zostanie zmarnowana.

Liczbę tę wykorzystano do przedstawienia stopnia marnowania żywności na całym świecie, jednak uwzględnia ona jedynie dostawy, a nie zachowania konsumentów.

Nowe badanie dotyczyło tego, czy i jak bogactwo konsumentów (zamożność) może wpływać na marnowanie żywności. Naukowcy stworzyli zbiór danych zawierający szacunki ilości odpadów międzynarodowych i według krajów.

Stwierdzili, że kiedy wydatki konsumenckie osiągają około 6,70 USD dziennie na osobę, rośnie ilość odpadów – początkowo szybko rośnie wraz ze wzrostem zamożności, a następnie znacznie wolniej przy wyższym stopniu zamożności.

Badania pokazują również, że szacunki FAO mogą być zbyt niskie. FAO szacuje, że marnowanie żywności wyniosło 214 Kcal / dzień na osobę w 2015 r., Jednak nowy model zakładał, że marnowanie żywności wynosiło 527 Kcal / dzień na osobę w tym roku. (Kcal może być energią potrzebną do podniesienia temperatury 1 kilograma wody o 1 stopień Celsjusza).

Wyniki badań zostały opublikowane 12 lutego w czasopiśmie PLoS One.

„Nowatorskie badania wykorzystujące dane dotyczące zapotrzebowania na energię i zamożności konsumentów pokazują, że konsumenci marnują ponad dwa razy więcej żywności, ponieważ się powszechnie uważa” – napisali autorzy, w tym, że odkrycia zapewniają „globalnie porównywalną podstawę” do pomiaru postępu w ograniczaniu ilości odpadów.

„Sugerują również próg poziomu zamożności konsumentów, wokół którego należy wprowadzić strategie interwencyjne, aby marnowanie żywności nie było dużym problemem” – napisali autorzy.

Badania prowadziła Monika van den Bos Verma z Wageningen University and Research w Holandii.

Wyniki wskazują, że globalne ograniczenie ilości odpadów wymaga zmniejszenia wysokiego poziomu odpadów w krajach o wysokich dochodach i zapobieżenia szybkiemu wzrostowi poziomu odpadów w krajach o niższym średnim dochodzie, w których rośnie zamożność.

Wiadomości WebMD z HealthDay ŹRÓDŁO:PLoS One, informacja prasowa, 12 lutego 2020 Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dennis Thompson HealthDay Reporter

PONIEDZIAŁEK, 17 sierpnia 2020 r. (HealthDay News) – Mikroskopijne kawałki plastiku najprawdopodobniej zamieszkały w większości głównych narządów filtrujących w twoim ciele, sugerują zupełnie nowe badania laboratoryjne.

Naukowcy znaleźli dowody na zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi w próbkach tkanek pobranych z płuc, wątroby i pojedynczych dawców zwłok.

„Wykryliśmy te substancje chemiczne z tworzyw sztucznych w każdym narządzie, który obecnie badaliśmy” – powiedział starszy badacz Rolf Halden, dyrektor związany z Centrum Biodesign Center for Environmental Health Engineering Uniwersytetu Stanowego Arizony (ASU).

Zawsze istniała obawa, że ​​substancje chemiczne w tworzywach sztucznych mogą mieć szereg skutków zdrowotnych, w tym dysfunkcje seksualne i.

Jednak obecność tych mikroskopijnych cząstek w głównych narządach zwiększa również potencjalne, że mogą one stać się rakotwórczymi czynnikami drażniącymi w podobny sposób, jak wyjaśnił Halden.

„Nie zawsze szkodzi nam chemia. Czasami jest to kształt, a także obecność obcych cząstek w naszych układach” – powiedział Halden. „Wiemy, że wdychanie azbestu prowadzi do zapalenia, któremu może towarzyszyć”.

Z wcześniejszych badań wynika, że ​​średnio co tydzień ludzie spożywają około 5 gramów plastiku, czyli tyle samo, co karty kredytowe – powiedziała Dianna Cohen, dyrektor generalna stowarzyszona z non-profit Plastic Pollution Coalition.

„To pokrzepiające, gdy na ludziach przeprowadza się wysokiej jakości badania ilościowe w celu oceny skumulowanych szkodliwych następstw tych mikroplastików” – powiedział Cohen w związku z nowym badaniem. „Z drugiej strony, to całkowicie przygnębiające widzieć, co dzieje się z doradcami naukowymi w naszej dziedzinie, którzy ostrzegają nas przez tak długi czas przed zużyciem plastiku”.

W ramach tego badania Halden i jego koledzy przeanalizowali 47 próbek tkanek dostarczonych przez Centrum Badań Chorób Neurodegeneracyjnych ASU, które opracowało bank mózgu i ciała ludzkiego od dawców biorących udział w badaniach takich stanów.

Naukowcy szczególnie poszukiwali obecności cząstek tak niewielkich, że mogłyby przenieść się z krwiobiegu do krwi, gdzie „krążyłyby wykorzystując przepływ krwi i zawieszałyby się w organach filtrujących, takich jak nerki lub wątroba”. Halden wyjaśnił.

3 sierpnia 2020 – pierwsza pacjentka w USA, która otrzymała częściowy przeszczep twarzy, Connie Culp, zmarła w wieku 57 lat, Associated Press zgłoszono w sobotę.

Jej śmierć nastąpiła prawie 12 lat po operacji i po tym, jak jej mąż postrzelił ją w twarz podczas zamachu w 2004 roku. Mąż Culp spędził siedem lat za kratkami.

Wystrzał ze strzelby zniszczył jej nos, policzki i straciła większość siebie. Jej twarz okazała się tak groteskowa, że ​​dzieci nazwały ją potworem AP zgłoszone.

Culp wykonała 30 operacji, aby naprawić twarz, przez co nie była w stanie samodzielnie spożywać stałych pokarmów ani zapachu.

W grudniu 2008 roku przeszła 22-godzinną operację polegającą na zastąpieniu 80% twarzy materiałem od dawczyni Anny Kasper. Był to czwarty przeszczep twarzy na świecie, chociaż pozostałe nie były tak znaczące.

Jej operacja zakończyła się w Cleveland Clinic, gdzie zmarła w środę z powodu komplikacji spowodowanych zakażeniem, być może niezwiązanych z przeszczepem. AP. powiedziany.

Dr Frank Papay, kierownik dermatologii i instytutu Cleveland Clinic oraz część zespołu chirurgicznego Culp, powiedział w oświadczeniu, że była „niezwykle odważną, pełną życia kobietą, a także inspiracją dla wielu”.

„Jej energia okazała się widoczna w udowodnionym fakcie, że była to najdłużej żyjąca pacjentka przeszczepu twarzy. Była wielką pionierką, a jej decyzja o poddaniu się czasami zniechęcającej procedurze jest trwałym darem dla wielu ludzi. “

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Co czyta Twój lekarz na Medscape.com:

Jak powiedziano Usha Lee McFarling

14 lipca 2020 r. – Powiedziano mi, że sala operacyjna została już oczyszczona. Pytania pacjentów o miejsce Twojej wizyty w szkole medycznej. Prośba o dowód tożsamości za każdym razem, gdy wchodzisz do osobistego szpitala. Powiedziano ci, że nie wydajesz się być lekarzem. W wielu rozmowach z Medscape, czarnoskórzy lekarze mówią o rasizmie, z jakim spotkali się podczas szkolenia i pracy klinicznej, zmianach, które chcieliby zobaczyć oraz o tym, jak sobie radzą w tym okresie pandemii i przewrotów rasowych.

Kiedy wyjechałem do szkoły, pomyślałem sobie: „Wyjeżdżam z Mississippi. Rozumiem, że jest tu rasizm. Ale w Pensylwanii to jest północ i wszystko będzie dobrze”. Jednak widzisz ten sam rasizm – być może nie w dokładnie tym samym stopniu, jakkolwiek go postrzegasz. Nadal doskonale pamiętam wieczór, kiedy byłem na letnim programie badawczym i skończyłem na spacerze z moim współlokatorem, który również był Afroamerykaninem. Ludzie w pickupie mijali nas, wykrzykiwali rasowy epitet i mówili: „Otwórz oczy, żebyśmy mogli cię zobaczyć”. Mój współlokator chciał ich ścigać, ale powiedziałem: „Nie. Idziemy i teraz nie mamy nic, a oni są w ciężarówce i nie mamy pojęcia, co mają. Teraz mamy więcej do zdobycia pozbyć się niż zyskać, więc zignoruj ​​to. ” Musisz kontrolować swój gniew.

Na rezydencji, kiedy uczyłem się kardiologii, odważyłem się wykonać test wysiłkowy lub echo i przedstawiłem się jako dr Lewis wśród kolegów. Byłem wielokrotnie pytany: „Gdzie chodziłeś do szkoły medycznej?” I nie myślałem o tym zbyt wiele. Przypuszczam, że stałem się dość naiwny. Jednak kiedy zapytałem moich współpracowników, kiedy są sfrustrowani tym, że ludzie zawsze pytają, gdzie chodzą do szkoły medycznej, powiedzieli: „Nigdy nas o to nie pytają”. Wtedy zauważyłem, że wszyscy pytają mnie tylko dlatego, że stałem się czarny. Pomyślałem, że jestem pracownikiem kardiologicznym na jednym z najlepszych programów w kraju, w Harvard Health School, a pacjenci sprawdzają moje kwalifikacje.

Robert Preidt HealthDay Reporter

WTOREK, 14 lipca 2020 r. (HealthDay News) – Populacja planety się zmienia, a nowa analiza przewiduje, że osiągnie ona szczyt w 2064 r. I wyniesie około 9,7 miliarda ludzi, a do końca wieku spadnie do 8,8 miliarda.

Ameryka będzie miała wzrost liczby ludności wkrótce po połowie wieku (364 miliony w 2062 roku). Będzie temu towarzyszyć umiarkowany spadek do 336 milionów do 2100 roku. W tamtym czasie może to być czwarty pod względem liczby ludności kraj, na podstawie badania modelowego opublikowanego 14 lipca w Nazwa naukowego czasopisma medycznego.

W wyniku tych zmian populacyjnych i wynikających z nich zmian gospodarczych, Indie, Nigeria, Chiny, a także Stany Zjednoczone Ameryki będą dominującymi zdolnościami do końca stulecia, przewidują badania.

„Ciągły wzrost międzynarodowej populacji w ciągu stulecia nie jest już najbardziej prawdopodobną trajektorią populacji planety” – powiedział kierownik badań Christopher Murray, dyrektor związany z Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) na University of Washington School of Medicine, w Seattle.

„Badanie to daje rządom większości krajów szansę na ponowne przemyślenie swojej polityki w zakresie migracji, siły roboczej i rozwoju gospodarczego, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zmianami demograficznymi” – powiedział Murray w komunikacie prasowym.

Prognozuje się, że całkowity wskaźnik w USA – typowy szeroki zakres dzieci, które kobiety mają w ciągu swojego życia – będzie stale spadał z 1,8 w 2017 r. Do 1,5 w 2100 r. To znacznie poniżej minimalnego wskaźnika urodzeń (2,1) uważanego za niezbędny do utrzymania istniejącej populacji. poziomy długoterminowe bez imigracji – stwierdzili naukowcy.

Oczekuje się jednak, że Ameryka naprawdę będzie miała największą imigrację internetową, przy czym w 2100 roku wzrosła o ponad pół miliona więcej osób imigrujących niż emigrujących, przewidują badania.

Jednak obecna reakcja na liberalną politykę imigracyjną w Stanach Zjednoczonych zagraża możliwości utrzymania populacji i wzrostu gospodarczego, ostrzegają naukowcy.

Mimo to do 2100 roku Ameryka może mieć czwartą co do wielkości populację w wieku produkcyjnym na świecie (około 181 milionów), po Indiach, Nigerii i Chinach, a imigracja prawdopodobnie utrzyma siłę roboczą w USA.

Dennis Thompson HealthDay Reporter

WTOREK, 14 stycznia 2020 r. (HealthDay News) – Amerykański Urząd ds.Żywności i Leków coraz częściej dopuszcza nowe leki dla pacjentów w oparciu o mniej solidne dowody, w wyniku programów motywacyjnych, które zostały zaprojektowane w celu promowania rozwoju leków, zupełnie nowe badania pokazują.

Naukowcy podają, że o wiele więcej niż 8 na 10 nowych w 2018 roku skorzystało z minimum jednego specjalnego programu, który usprawnia proces zatwierdzania.

Efektem końcowym jest fakt, że pacjentom coraz częściej przepisuje się nowe, kosztowne leki, które nie zostały tak rygorystycznie przetestowane, powiedział główny badacz Jonathan Darrow, adiunkt w Harvard Health School.

„Kryteria dowodów uległy zmianie, ale nie jest jasne, czy lekarze, nie wspominając o pacjentach, rozumieją albo podstawowy standard zatwierdzenia przez FDA, albo że wymagania stały się coraz bardziej elastyczne w ciągu ostatnich 40 lat” – powiedział Darrow.

Udział nowych leków wspieranych przez dwa silne, a nie tylko jeden, zmniejszył się z 81% do 53% między 1990 a 2010 rokiem, jak stwierdzili naukowcy.

Darrow dodał, że wystarczająco dużo czasu, które FDA poświęciła na przeglądanie każdego nowego leku, spadło w tym samym okresie, z 2,8 roku pod koniec lat 80. do około 7,6 miesiąca w 2018 r.

To mogłaby być świetna wiadomość, gdyby imponujące nowe leki pojawiały się na rynku szybciej, ale inne badania wykazały, że znaczna większość nowo zatwierdzonych leków oferuje skromne korzyści w porównaniu z istniejącymi terapiami.

„W wielu przypadkach większość nowych leków dostaniesz zażywając starsze leki”, jak na przykład powiedział Darrow.

Programy również tak naprawdę nie poprawiły liczby nowych leków zatwierdzanych każdego roku.

„Nawet przy takiej elastyczności nie było silnej tendencji wzrostowej w liczbie zatwierdzonych leków, która od lat 80-tych wynosi średnio około 30 nowych leków rocznie” – powiedział Darrow.

Naukowcy stwierdzili, że typowy roczny szeroki zakres zatwierdzeń nowych leków wynosił 34 lata w latach 1990-1999, spadł do 25 w latach 2000-2009, a następnie wzrósł do 41 w latach 2010-2018.

W oświadczeniu FDA stwierdziła, że ​​najnowsze badanie „obejmuje bardzo szeroki wybór problemów” i „obawiamy się, że naukowcy nie uwzględniają odpowiednio wyraźnych zmian w rodzajach leków, a także w populacjach pacjentów, na które programy rozwojowe, które obecnie analizuje FDA, w porównaniu do tych sprzed zaledwie 10 lub 20 lat, ani rodzaj, jakość i stopień danych, które FDA otrzymuje obecnie rutynowo w porównaniu z dekadami temu ”.

Robert Preidt HealthDay Reporter