Zgodnie z prawem naruszenie może skutkować grzywną w wysokości do 250 000 euro

Będzie to sprawdzanie sukcesu "stale rozwijany". Studenci domagają się cofnięcia doktoratu: Ekspertyza wskazuje na oszustwa Giffeya Po oskarżeniach o plagiat: Minister Giffey pozostaje na swoim stanowisku Minister Giffey: „Nie może już być sal konferencyjnych wolnych od kobiet”

Stanowisko ludzi Giffey nie przekonało jeszcze audytorów Trybunału Obrachunkowego. Inspektorzy wątpią, że „po tej deklaracji woli można szybko podjąć działanie”. Ponieważ: „Do tej pory w odpowiedzialnym wydziale specjalistycznym BMFSFJ nie był dostępny niezbędny personel”. Dlatego „kompleksowe, metodyczne i systematyczne monitorowanie dotychczasowego sukcesu finansowania opieki nad dziećmi” jest tym pilniejsze.

CDU / CSU może spodziewać się ponownego wzrostu popularności wśród wyborców. Na pierwszym miejscu w wyborze polityków, z których zadowoleni są respondenci, znajduje się Kanclerz. 

Unia ma w obecnym ARD"Trend w Niemczech" znowu trochę bardziej oddzielony od Zielonych. CDU i CSU otrzymałyby 27 proc. Głosów, gdyby w niedzielę wybrany został nowy Bundestag – wynika z sondażu opublikowanego w czwartek przez instytut Infratest dimap. To o dwa punkty procentowe więcej niż w "Trend w Niemczech" na grudzień.

Zieloni osiągnęli niezmienione 23 procent i tym samym pozostali niekwestionowaną drugą najsilniejszą siłą. SPD nadal wynosiło 13 procent. AfD stracił jeden punkt w porównaniu do grudnia i wyniósł 14 proc. FDP pozostał na niezmienionym poziomie 9%, lewica na niezmienionym poziomie 8%. 

Większość nie zna lidera SPD Eskena

Pomimo decyzji o członkostwie w sprawie kolejnego kierownictwa SPD, która odbywała się publicznie od tygodni, większość uprawnionych do głosowania nie znała nowej liderki partii, Saskii Esken. ARD-"Trend w Niemczech". Według tego 57 proc. Ankietowanych nie wie o tym lub nie potrafi tego ocenić. Z satysfakcją na poziomie 13 proc. Plasuje się również na dole listy polityków – za Alice Weidel z AfD (14 proc.). Współprzewodniczący Esken, Norbert Walter-Borjans (SPD), nie był zatem dostępny do wyboru.

Kanclerz stoi na czele wyboru polityków. 53 procent jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z pracy Angeli Merkel. W porównaniu z wartością z poprzedniego miesiąca grudnia wzrósł o sześć punktów procentowych. Za nimi plasują się minister spraw zagranicznych Heiko Maas (SPD / 45 proc.) I minister finansów Olaf Scholz (SPD / 44 proc.).

Jak wynika z badania, poprawiło się również zadowolenie ludzi z pracy urzędującego rządu federalnego. Około 36 procent Niemców tak powiedział "zadowolona" lub "Bardzo zadowolony" bycie z koalicją – wzrost o pięć punktów procentowych. Natomiast jest ich około 63 proc "mniej" lub "Ani trochę" zadowolony z niej.

Według sondażu polityka azylowa jest jednym z najpilniejszych problemów

Na pytanie o najpilniejsze problemy głośno prowadzi "Trend w Niemczech" obecnie polityka uchodźcza, azylowa i integracyjna. 31 proc. Ankietowanych jest zdania, że ​​problemy w tej dziedzinie wymagają pilnego rozwiązania. Na drugim miejscu znalazła się polityka ochrony środowiska i klimatu z 27 proc.

Na trzecim miejscu uplasowały się kwestie polityki społecznej, przy czym 15 procent respondentów wskazało na rosnące nierówności społeczne i problemy w dziedzinie edukacji. W porównaniu z ostatnimi wyborami federalnymi w 2017 r. Rzadziej poruszano kwestie imigracji i wymiaru sprawiedliwości. Odnotowano znaczny spadek o 16 punktów procentowych w przypadku pytań dotyczących azylu i integracji. Jednocześnie o 18 punktów procentowych wzrosła liczba osób, dla których ochrona środowiska i klimatu jest centralnym problemem politycznym.

Ankieta przed wyborami stanowymi: SPD i Zieloni natychmiast biorą klęskę do sądu w Hamburgu: AfD i sprawa darowizn: Nic nie widziano, nic nie wiadomo Zeznanie w sądzie: AfD w sprawie darowizny: Meuthen powołuje się na brak doświadczenia

Na niedzielne pytanie instytut ankietowy infratest Dimap przeprowadził wywiady z 1506 osobami we wtorek i środę.https://yourpillstore.com/pl/papillor/ Margines błędu wynosi od 1,4 do 3,1 punktu, w zależności od wartości procentowej.

Wykorzystane źródła: agencje informacyjne afp i dpa

Czy Saksonia-Anhalt blokuje podwyżkę abonamentu radiowego w Niemczech? Może przez wspólne „nie” z CDU i AfD? Dziś zapadła przełomowa decyzja.

Spór koalicji magdeburskiej o abonament radiowy w Niemczech grozi ostateczną eskalacją. Pośpiesznie zwołane spotkanie kryzysowe w Kancelarii Stanu zakończyło się we wtorek wieczorem po ponad trzech godzinach bez przełomu, jak powiedział w środę wieczorem Holger Stahlknecht, szef kraju CDU.

Komisja ds. Mediów zbierze się w środę rano (o godz. 10:00) i zgodnie z poprzednim porządkiem obrad przedstawi przełomowe zalecenie dotyczące ostatecznego głosowania w parlamencie stanowym w połowie grudnia.

Już wcześniej CDU, SPD i Zieloni chcą zebrać się w parlamencie na osobnych spotkaniach, aby wynegocjować ujednolicone podejście do ostatniego metra. Zostało to ogłoszone przez szefów trzech partii po wielu godzinach spotkań kryzysowych w środę wieczorem. Negocjacje powinny być kontynuowane w konstruktywny sposób. Jak blisko sojusz doszedł do porozumienia, pozostało otwarte.

Czy CDU zawiera pakt z AfD?

W rzeczywistości planuje się, że opłata abonamentowa dla nadawców publicznych wzrośnie o 86 centów do 18,36 euro miesięcznie od 1 stycznia 2021 roku. Ale CDU w Saksonii-Anhalt jest temu przeciwne. Mógłby przeforsować projekt mimo przeciwstawnego stanowiska koalicjantów SPD i Zielonych – tworząc większość wraz z opozycyjną AfD przeciwko własnemu sojuszowi.

SPD i Zieloni zapowiedzieli już, że w tej sprawie nie widzą podstaw do dalszej współpracy w istniejącej od 2016 roku koalicji kenijskiej. Obie strony chcą zgodzić się na traktat państwowy – i zaproponowały jako kompromis rozpoczęcie dalszych negocjacji w sprawie wysokości składek lub fundamentalnych kwestii z zakresu prawa publicznego.

CDU chce renegocjować traktat państwowy

Chrześcijańscy Demokraci i premier Reiner Haseloff (CDU) zaproponowali niedawno wycofanie traktatu państwowego przed ostatecznym głosowaniem – i renegocjację go. Z powodu "największy kryzys na świecie, jaki mamy, kryzys Corona"że obecna wersja Traktatu Państwowego nie jest gotowa do podjęcia decyzji, powiedział przewodniczący frakcji CDU Siegfried Borgwardt.

W rzeczywistości podwyżka jest również zablokowana, unika się tylko wspólnego głosowania CDU i AfD. Wszystkie parlamenty stanowe muszą dojść do porozumienia do końca tego roku, w przeciwnym razie trzeba będzie wynegocjować nowy traktat państwowy. Sytuacja w Saksonii-Anhalt pokazuje, że AfD działa – powiedział szef federalny AfD Jörg Meuthen. Grupa parlamentarna CDU w parlamencie krajowym w dalszym ciągu popiera AfD w jej przeciw podwyższeniu opłaty za audycję.

Czy sprawa trafia do Trybunału Konstytucyjnego?

Kontekst: Planowany wzrost został obliczony przez niezależną Komisję KEF i zatwierdzony przez wszystkich premierów. Jednak wszystkie parlamenty stanowe muszą się zgodzić. Opłata abonamentowa jest głównym źródłem dochodów ARD, ZDF i Deutschlandradio. W przypadku weta ze strony Saksonii-Anhalt jest prawdopodobne, że nadawcy wystąpią przed Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym.

Szef Zielonych Krajów Sebastian Striegel chce omówić własną propozycję kompromisową: jego partia proponuje teraz uchwalenie kontraktu, ale przyszłą kwotę koncesji radiowej zamierza wprowadzić dopiero w połowie 2021 roku. Wtedy traktat stanowy ze wszystkimi innymi jego zmianami mógłby wejść w życie w całym kraju – ale przywódcy państwa mieliby jeszcze sześć miesięcy na wynegocjowanie wysokości składki uwzględniającej ekonomiczne konsekwencje pandemii koronowej.

Bawaria: brak możliwości renegocjacji

Inne kraje związkowe odrzucają renegocjacje. Dodatkowy raport KEF nie został zażądany przez żaden z innych parlamentów krajowych, powiedziała sekretarz stanu ds. Mediów w Nadrenii-Palatynacie Heike Raab (SPD). Ponadto powinien być dostępny pod koniec grudnia. Jeśli chodzi o propozycję Saksonii-Anhalt "nie wdrażać korekty składki teraz, ale ją odłożyć"inne kraje nie byłyby w stanie tego podjąć.

Rząd CSU w Monachium również nie widzi pola manewru: "Jest tylko chmiel lub top. Z punktu widzenia Bawarii renegocjacje nie będą miały miejsca"Kanclerz stanu Florian Herrmann (CSU) powiedział po posiedzeniu gabinetu w Monachium. Z bawarskiego punktu widzenia planowana podwyżka o 86 centów jest właściwa i konieczna. "To umiarkowany wzrost i niezbyt duży łyk z butelki"powiedział Herrmann. Nawet przy takim wzroście nadawcy publiczni będą musieli poczynić dalsze oszczędności.

Sprawca miał 1,4 promila: Pięć osób zginęło w szale w Trewirze Częściowe zamknięcie: Unia spiera się Pomoc koronowa – ostra krytyka ze strony Hofreitera Agresywne podejście: dziś Hongkong – a jutro cały świat

Czy i kiedy koalicjanci w Magdeburgu nadal dojdą do porozumienia w sprawie wspólnej linii, jest otwarte. Przede wszystkim grupy parlamentarne CDU, SPD i Zielonych omawiają tę sytuację oddzielnie. Kolejne regularne szczytowe spotkanie partnerów rządowych zaplanowano najpóźniej na wtorek.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Facebookowi nie wolno rozpowszechniać obelg pod adresem polityk AfD Alice Weidel. Jeden użytkownik miał to jako "Nazistowski drań" znieważony.

W związku z obrazą na Facebooku polityk AfD Alice Weidel, sąd okręgowy w Hamburgu wydał nakaz wobec sieci społecznościowej. Izba prasowa sądu oświadczyła w poniedziałek, że nie wolno rozpowszechniać oświadczeń w Niemczech ani ich rozpowszechniać. Zgodnie z prawem naruszenie może skutkować grzywną w wysokości do 250 000 euro. Facebook musi również ponieść koszty postępowania.

Prawa zostały wyraźnie naruszone

Użytkownik Facebooka miał m.in. przewodniczącego grupy parlamentarnej AfD, m.in. "Nazistowski drań" obrażony za rzekome wystąpienie przeciwko małżeństwom homoseksualnym, według doniesień medialnych. Prawa Weidel zostały ewidentnie naruszone, stwierdził sąd na rozprawie w piątek. Facebook zablokował komentarz dla użytkowników z adresem IP w Niemczech. Zniewaga była nadal widoczna przez tak zwany tunel VPN do obcego serwera, wyjaśnił prawnik Weidel Joachim Steinhöfel.

Z powodu obraźliwego wkładu: polityk AfD Alice Weidel pozwał Facebooka Zmanipulowane głosowanie SPD?: Zwolennicy AfD rozpowszechniają teorię spiskową w Internecie Zdjęcie ma konsekwencje: politycy AfD pozują na Zugspitze salutem Hitlera

Nie jest jasne, jakie środki techniczne musi teraz podjąć Facebook, aby zastosować się do nakazu. Oczekuje się, że zarząd wyjaśni to w pisemnym uzasadnieniu. W międzyczasie Steinhöfel ostrzegł sieć o nowych zniewagach wobec swojego klienta i zagroził podjęciem kroków prawnych.

Wykorzystane źródła: dpa

Więcej policji, więcej środków ochronnych: AfD wyciąga wnioski z ataku w Halle. Z drugiej strony partia nie dyskutuje o ideologicznej podbudowie brutalnych prawicowych ekstremistów i ich własnej roli.

Zdjęcia w Saksonii-Anhalt
Seria zdjęć składająca się z 31 zdjęć

Po prawicowym ekstremistycznym ataku w Halle ponownie rozgorzała debata na temat ideologicznych podstaw brutalnych neonazistów. Chodzi także o rolę AfD, którą krytykuje wielu polityków z innych partii. 

"To agitacja AfD nadała prawicowemu ekstremizmowi głos polityczny", wyjaśnia poseł SPD z Bundestagu Karl Lauterbach po krwawej łaźni w Halle. Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann (CSU) potępia "duchowy podpalacz" i mówi: "Ostatnio niektórzy przedstawiciele AfD również zwrócili uwagę w oburzający sposób."

"Wszystko na podłodze" Sytuacja w synagodze w Halle była tak dramatyczna

"Wszystko na podłodze"
Tak dramatyczna była sytuacja w synagodze w Halle

Ciężko uzbrojony sprawca kilkakrotnie próbował włamać się do synagogi w Halle. Ale można było temu zapobiec. Świadkowie relacjonują, co wydarzyło się w kościele. Więcej

AfD uważa takie oświadczenia za niesławne. Wskazuje, że w przeszłości jej czołowi politycy często sprzeciwiali się antysemickim atakom. To prawda – zwłaszcza jeśli rzekomymi sprawcami byli muzułmanie.

AfD nie opisuje rzekomych sprawców jako prawicowych ekstremistów

Podobnie jak inne partie reprezentowane w Bundestagu, AfD ostro potępiła czyn Halle w ostatnich dniach. W przeciwieństwie do Federalnego Prokuratora Generalnego kierownictwo partii mówi o terrorze antysemickim w stosunku do sprawcy, ale nie określa go jako "Prawicowi ekstremiści". Wypadek?

Abraham Lehrer, wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech, wskazuje na wywiad telewizyjny po ataku terrorystycznym na synagogę "brązowe obramowanie" na dół. O politykach AfD mówi: "Zrywając się na granicy i stojąc z jedną nogą nad granicą i uważając, aby nie uszkodzić się zbytnio, mogą to zrobić cudownie."

Liderzy partii Jörg Meuthen i Alexander Gauland przy różnych okazjach potępiali antysemityzm. Obaj są także zwolennikami procedury wydalenia partii, która toczy się od lat przeciwko posłowi do parlamentu landu Badenii-Wirtembergii Wolfgangowi Gedeonowi pod zarzutem antysemityzmu.

Antysemityzmu nie można oddzielić od mizantropii

Jednak przypadek zabójcy z Halle pokazuje, że zjawiska antysemityzmu nie da się tak łatwo oddzielić od mizantropijnych postaw wobec innych grup. Jak dokumentują wiadomości, które rozpowszechniał w Internecie, nienawiść sprawcy dotyczyła nie tylko Żydów, ale także muzułmanów, lewicowych działaczy antyfaszystowskich i feministek.

Na pytanie, w jaki sposób państwo może zapobiec prawicowym aktom terrorystycznym, takim jak zabójstwo prezydenta okręgu Kassel Waltera Lübcke i atak w Halle, przewodnicząca grupy parlamentarnej AfD Alice Weidel odpowiedziała: "Powiedziałbym: ataki ekstremistyczne można powstrzymać jedynie za pomocą policyjnych środków bezpieczeństwa." Osoby i grupy zagrożone należy traktować poważnie i odpowiednio chronić.